גדר מדברת – גידור ומיתוג אתרי בניה

מה זה גדר מדברת?

 

גדר מדברת הינה גדר שבדרך כלל ניתן לראות באתר בניה, מדובר בגדר שנועדה לתחום את אתר הבניה ובצדה החיצוני של הגדר היא מצופה על ידי מדבקות ויניל.

המטרה של גדר מדברת היא להגדיל את שטח הפרסום הלא מנוצל, אם בעבר היו משתמשים בגדר רגילה בדרך כלל בצבע אפור\לבן, היום ניתן לראות יותר ויותר מקומות המשתמשים בשיטה של גדר מדברת, הן לצורך פרסום, לצורך הנראות הטובה יותר של אתר הבניה או מיתוג. לדוגמא גדר באתר בניה באיזור בו בונים מגדל דירות ניתן לפרסם על הגדר הדמיות, תמונות מהפרויקט וכמובן כתובת וטלפון, דבר זה מקנה יתרון עצום על פני אתר בניה עם גדר רגילה שאינה מושכת את העין.

כיום, גם העיריות השונות משתמשים בשיטת גדר מדברת אפילו לא באיזורים של אתרי בניה, לדוגמא הפקנו בעבר גדר בקרבת הכותל עם תמונות וכיתובים בנושא עיר דוד, על גדר רגילה שאינה שייכת לאתר בניה. התוצאה – תיירות שעוברת באיזור נהנת מתמונות צבעוניות ומידע בנושא תיירות סיורים וכניסה לעיר דוד, תיירים רבים מצטלמים ליד הגדר, דבר שהפך למיתוג מוצלח מאוד לעיר דוד.

מה היתרונות של גדר מדברת?

– באתר בניה תמיד תהיה קיימת גדר – כיוון שזו חובה להציבה. השטח שהגדר תופסת הינו עצום ולפעמים יכול להגיע לקילומטרים רבועים. שטח כזה גדול שלא מנוצל הוא פספוס עבור הפרויקט. לפעמים פרויקט הבניה לוקח כמה שנים. השימוש בגדר מדברת יכול להגיע לחשיפה ענקית, במיוחד כשמדובר בפרסום לאנשים הנמצאים בקרבת פרויקט הבניה, דבר שיכול להפוך אותם בהחלט ללקוחות פוטנציאלים. במיוחד אם מדובר בקרבת צומת\כביש שהרי גדר צבעונית ומיוחדת תמשוך במהירות את העיניים ותגרום ללקוח פוטנציאלי להתעניין בפרויקט הבניה.

– ליפות את העיר – אתרי בניה הם מקומות לא נעימים לעוברים ושבים וכוללים בין השאר רעש של מנופים וכלי חפירה, המולה, פועלים ופקקים בקרבת המקום. גדר צבעונית וחיה מוסיפה רוגע מסוים לתחושת האי נוחות בקרב העוברים ושבים, מיפה את הרחוב ומוסיפה צבעוניות וחן.

איך מפיקים גדר מדברת?

בשלב הראשון – לאחר שמגודר אתר הבניה, בדרך כלל מחומר איסכורית. מתחיל שלב המדידות, שלב זה הינו קריטי וחשוב שיהיה מדויק – שכן גדר של אתר בניה היא גדולה מאוד בשטחה ולפעמים מגיעה אף לאלפי מטרים רבועים, טעות בשלב המדידות יכולה להשפיע על המשך על העבודה וחוסר התאמה בין הגרפיקה, המדבקה, הגדר והתוצאה הסופית. בשלב המדידה יש צורך בחישוב אורך, גובה, זווית משתנה (אם הגדר נמצאת בירידה או עליה) ועוד המון משתנים נוספים. אנו באימדיה פרינט מחזיקים בשיטות מדידה ייחודיות.

בשלב השני – העברת המידות ויצירת קובץ גרפיקה תואם לגדר. מדובר בשטחים עצומים, לפעמים כדאי לחלק את הגרפיקה לחלקים כמו – החלק הדרומי של הגדר, החלק הצפוני של הגדר, חלק עליון וחלק תחתון של הגדר. כל אלו יכולים להקל בשלב ההפקה.

בשלב השלישי – ציפוי הגדר בלוחות אלומיניום, מפני שרוב אתרי הבניה משתמשים באיסכורית לגידור, לא ניתן להדביק עליה מדבקה בגלל שהמשטח אינו ישר. לכן יש צורך בציפוי הגדר בלוחות אלומיניום – בדרך כלל סוג החומר הוא לוקובונד אלומיניום דו שכבתי. מבריגים את הלוחות לגדר הקיימת.

בשלב השלישי – הדפסת הגרפיקה, אנו באימדיה פרינט מדפיסים את המדבקות בשיטה ייחודית לנו, לאחר מכן מעבירים את ההדפסה בשכבת למינציה קרה שקופה – שכבה המגנה על ההדפסה מפני שריטות, שמש ושלל המזיקים שהגדר תפגוש עם הזמן.

בשלב הרביעי – הדבקת המדבקות על הגדר ברצועות וחיבורים. את השלב הזה מבצעים צוות המתקינים המיומן שלנו, מדביקים רצועה רצועה ומתקדמים לאורך הגדר.

  

– חברת אימדיה פרינט בימים אלו מבצעת הפקת גדר ענק – כ 750 מטר רבוע עבור בית החולים – שערי צדק בירושלים.

 

למה להפיק גדר מדברת לאתר בנייה אצלנו באימדיה פרינט?

אנו באימדיה פרינט מומחים במתן פתרון מלא בנושא גדר מדברת, החל מייעוץ והכוונה, מדידה והנחיות לגרפיקאי ועד לשלבי הביצוע והתקנת הגדר עצמה.

הפקת פרויקט גדר מדברת מצריך ניסיון רב, ידע ומקצוענות, הסיכונים בביצוע גדר מדברת על ידי חברה לא מנוסה הם רבים, החל מאיכות הדפסה ועד חוסר התאמה בין ההדפסה לגדר.

מעוניינים לקבל מידע נוסף אודות גדר מדברת – גידור ומיתוג אתרי בניה? צרו איתנו קשר ונשמח לעמוד לרשותכם.

טל' – 072-222-3310

Emedia@012.net.il

הרטום 9, פארק ההיי-טק הר חוצבים, ירושלים.

פוסטים אחרים שעשויים לעניין אותך